Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dovolená 2009

...tak jsme se vrátili do Rakouska, tentokrát do Tyrolska městečka Kirchberg-hotelu Lifthotelu.Dovolenkovali jsme se krásných 14 dní (15.8.2009-29.8.2009).

Hned první den  neděle-na nás zaútočili dinosauři a další havěť v Kirchbergu a odpoledne jsme si dali jeden z mála cyklovýletu po okolí do Aschau, kde je krásné hřiště společně s vodní relaxační procházkou.

V pondělí jsme riskli první lanovku z Brixenu k jezeru Filzalmsee(1300m). Klucí se pro lanovky nadchli...huráá. Hlavně jezírka a hrátky s vodou-"To je něco"(jak říká Kubík).

V úterý jsme se na kolech vydali do nedalekého města Kitzbűhelu, okolo jezera Schwarzsee(rašelinové jezero), obešli kupu kostelů-tam kluci našeptávali Ježíškovi, co má přinést k Vánocům, zastavili jsme se na krásném dětském hřišti. Odpoledne jsme ještě v Kirchbergu vyzkoušeli místní dětské hřiště.

Středa...pekos v horách a tak jsme navštívili místní koupaliště...celý den jsme byli v dětském koutku.

Ve čtvrtek jsme vyzkoušeli zubačkou-lanovkou" Království žabáka Ellmise"(1555m)...zas pěkné hřiště pro prcky...tajemný les skřítků, pirátská loď, ooobr židle...prostě svět pro děti.

V pátek jsme se vydali opět navštívit Aschou-léčební vodní park-umělé menhiry, potůčky...a horská voda, co má říz...a pak ještě o kousek dál...okolo vodopádu ke kapličce Labalm(převýšení z 870 m do 1263m). Škoda, že klucí chrněli-úžasné bylo i domácí hospodářství v této výšce.

V sobotu se nám sluníčko dalo pazu...a pršelo. Tak jsme měli nakupovací den po KIKu(oblíbený obchod na oblečení pro kluky) a navštívili jsme Kaprun...kde jsme byli minulý rok.

V neděli jsme se vydali na dvě lanovky až na Hohe Salve(1829m), kde je krásný kostelíček, nádherný výhled a krávy Milky. Dali jsme si okružní panoramatickou vyhlídku...a sjeli do Hexenwasser (kouzelná voda). Kde si každý může na kupě stanovištích vyzkoušet kouzla s vodou...

Pondělí jsme opět vyrazili lanovkou do výšky 1770 m nad obec Westendorf, kde je další z dětských rájů...Apinolino.Zde si kluci mohli např.zaběhat na čas a porovnat svou rychlost se zvířátky...šnek byl těsně za náma, a pak jsme se vydali na cestu poznávání  - pozorování svišťů, poznávání srtí zvířátek, baštění borůvek,pohledy na hory s orlí výšky.

Úterý, zas pálilo sluníčko a tak jsme se šli zas plácnout a vykoupat na místní koupaliště a Matýsek si vyzkoušel s taťkou velkou klouzačku.

Ve středu  jsme se rozhodli navštívit olympijské město Innsbruck. Prošli jsme se po krásném starém městě, dali sváču v parku, klucí si zasportovali v jednom z dětských hřišť  a pak jsme namířili na italsko-rakoské hranice Brenner, kam jsme šplhali s Mulťou okolo Europabrücke, jedno z nejvyšších mostů.

Čtvrtek to byl poslední den, co jsme se nechali vytáhnout lanovkou, tentokrát z městečka Scheffau do výšky 1649 m i tady s názvem Kaiser Welt čekalo na kluky dobrodružství např. v podobě dřevěného hradu, kupa klouzaček, prolézaček pískoviště i malá alpská zahrádka. Po chvilce jsme si dali malý výšlap po horské cestě . Ty PANORAMATA !!!

V pátek jsme už měli jen auto-výlet k jezeru Achensee, ke kterému si tu funní na pouhých 6,7 km a překonává více než čtyřsetmetrové převýšení a po pětačtyřicetiminutové jízdě končí parní vlak-nejstarší ozubená trať, z roku 1889. Cestou jsme si  ještě projeli údolím Zillertal, i tady lemuje parní vlak cestu-měli jsme štěstí a viděli jsme jej. Naši cestu ukončilo zakufrování u jednosměrného tunelu, který byl minimálně osvětlený a tma tam byla jako v pytli. Po projetí asi 6km tunelu jsme se obrátili do hotelu z posledního výletu. 

Sobota ráno...probudil nás déšť...asi brečelo údolí, že Králíci ujedou a my jsme se vydali domů.

Dovolená v Kirchbergu  a okolí, to bylo pohádkových 14 dnů v horách!

Tady je výběr ze 600 snímků...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

fotky

(Jitka, 27. 10. 2009 16:42)

Marcel, ty fotky jsou úžasné.Kluci si to určitě suprově užili.

souzěž

(Romana, 20. 10. 2009 20:00)

Ahoj. Ráda bych Vás informovala o soutěži, která je spuštěna na webu Erikovců. Více na http://erikovci-zakrslykralici.webnode.cz/zajimavosti/soutez/