Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dovolená 2010 Rakousko

Tak jsme si užili ještě jednu dovolenou od 28.8.do 4.9.2010 v Rakousku městečku Ramsau am Dachstein.

Cesta proběhla v pořádku a bez problému jsme našli náš hotel Post.Po vybalení věci jsme se dali na malou vycházku po městečku.

V sobotu jsme sedli na kola, klucí ještě do vozíku a vyjeli jsme si prohlédnout okolí, koupaliště pod horou Rittisberg, bobovou dráhu a dětské hřiště.Večer klucí zkusili bazén na hotelu.

Počasí nám bohužel moc nepřálo a tak jsme v podělí měli auto výlet do okolních městeček Schladming,Radstadt, Altenmarkt im Pongau,Filmoos...někde  jsme se i prošli. Večer si zábavu kluci vybrali v bazénu.

V úterý za deštivého počasí jsme zamířili do města Salzburgu do muzea. Ve čtyřech patrech kluci obdivovali zvířata, historii, vesmír...po  čtyřech hodinách, kde jsme ani vše neprobádali jsme pospíchali na večeři-kde na nás čekala italká hostina.

Ve středu se počasí trošku umoudřilo a my jsme se mohli udělat ,,vejšlap,, na dětskou cestu pod vedením dráčka Kalliho na horu Satterberg.

Ve čtvrtek vykouklo sluníčko a tak jsme vyrazili na lanovku na horu Dachstein, abychom mohli navštívit ,,Ledové království,, a obdivovat vyhlídkouvou plošinu Ski Walk se skleněnou podlahou. Přivítalo nás sluníčko a nových 50cm sněhu. Naštěstí měli kluci koupené z cesty na dovolenou novou zimní bundu, která je zahřála. A tak si kluci užili sníh.

V pátek před cestou jsme se ještě jednou prošli městečko Schladming, na informačním středisku si kluci vyzvedli hole se znakem Kaliho a večer naposledy zařádili v bazénu.

V sobotu ráno jsme vyrazili domů, cestou jsme seještě  zastavili ve městěčku Hallstatt.

Bohužel nás letos potrápilo počasí, přesto na hory a Rakousko nazanevřeme