Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dovolená 2011 Rakousko

Tak jsme se opět vydali do Rakouska, tentokrát  od 25.8.-6.9.2011 do údoli Saalbach-Hinterglemm do rodiného hotýlku Astrid.

Protože bylo pěkné počasí při příjezdu i tady, šli jsme hned využít letní kartu ,,Joker,,na místní koupaliště kapitána Hooka.Klucí byli nadšený, dokonce a s taťkou několikrát vyzkoušeli bláznivou jízdu na velké skluzavce na duši-člunu.

V pátek jsme vyrazili vláčkem do vedlejšího údalí, kde na nás čekala Čertova voda-aneb hrátky s vodou. Dokonce jsme zdolali velkou lávku :200 metrů dlouhou  ve výšce 42 metrů nad zemí.Odpoledne jsme se zas zahnízdili na koupališti.

V sobotu nás probudilo jen 6 stupňů a tak jsme měli projižďku po našem starém okolí Kaprunu a Zell am See.

V neděli jsme opět využili kartu na lanovku v Saalbachu, kde na kopcích bylo pocukrováno čerstvým sněhem, odpoledne jsme šlápli do pedálu-letos naposledy s vozíkem pro kluky do vedlejšího Hinterglemmu, kde klucí objevili velkou autodráhu, kterou s radostí vyzkoušeli.

V ponděli si taťka splnil sen a cíl byl jasný-přehrady nad Kaprunem. K cíli jsme se vezli autobusem po pěkně klikaté silnici a pak zázrakem nej šikmým výtahem. Jde o plošinu pro 180 osob, která na vzdálenosti 820 m překoná výškový rozdíl 431 m.Obě přehrady jsou opravdu krásné. Počasí nám tady zase přálo:-).

V úterý nám k cestě opět pomohla karta JOKER lanovkou v Saalbachu, kde jsme šli po Montelinově stezce.Zas jsme zírali co vše se dá vymyslet pro děti za zábavu s poznáním. 

Ve středu jsme jeli do vedlejšího  údolí Leogangu, kam jsme se nechali vytáhnout lanovkou. I tady byla zábava pro děti. Bobovou dráhu jsme ihned vyzkoušeli a pak na mezistanici lanovky si klucí mohli vyzkoušet jak funguje turbína a jiné vychytávky poháněné vodou.

Ve čtvrtek jsme vyrazili na vrchol -lanovkou-jak jinak nad Hinterglemm...

V pátek jsme jeli zavzpomínat nat Kaprun do soutěsky Sigmund Thun Klamm. Tento rok se už klucí nebáli, dokonce obdivovali tu krásu kamene a vody.

V sobotu při cestě domů jsme si ještě udělali zastávku v Maďarsku u Balatonu do kempu Evropa v městečku Alsóörs.Tady jsme byli ubytovaný v mobildomu.Ráno jsme měli pokus o koupání, ale pro nás to bohužel nebylo moře.

V neděli jsme se vydali na nákup a odpoledne se klucí cachtali-v místním bazénku v kempu.Večer jsem se vydala na průzkum okolí  a nepřijela jsem zpět na prázdno...pochutlali jsme si na místním hroznovém víně.

V pondělí jsme si vyjeli na kolech do vedlejšího městečka Füred, kde si klucí pochutlali na místní zmrzce. Večer už nás čekalo jen balení a ráno jsme nabrali směr domůůů.

Dovolená se nám letos vydařila a určitě jsme v Rakousku nebyli naposledu což se o Maďarsku napsat nemůže...